Orlen Reklama Top

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Zespole Szkół nr 1 odbyła się uroczysta akademia. Udział w niej wzięli nauczyciele placówek podlegających powiatowi oraz przedstawiciele władz samorządowych.

Dodaj komentarz

Tylko do końca października agencja rolna ma czas na wypłacenie odszkodowań rolnikom za starty poniesione w uprawie kukurydzy na skutek suszy. Tymczasem sporządzone przez gminę Wielbark protokoły są dopiero sprawdzane przez służby wojewody, a z gminy Szczytno nie zostały jeszcze nawet wysłane. Część rolników obawia się, że Agencja nie zdąży im wypłacić odszkodowań. - W innych województwach rolnicy już je dawno dostali - alarmuje Marcin Koziatek z Lipowca.

Dodaj komentarz

Czy służby miejskie zignorowały komunikat sanepidu o bakteriologicznym zanieczyszczeniu wody? Burmistrz Krzysztof Mańkowski zapewnia, że informacja o nim dotarła do niego, podobnie jak do mieszkańców miasta, z opóźnieniem. Sugeruje, że winę za to ponosi szczycieński sanepid. Nie chciał jednak, aby w spotkaniu z radnymi, podczas którego wyjaśniał sytuację, brała udział przedstawicielka Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej. Dlaczego?

Dodaj komentarz

Kolejna próba zdobycia mandatu posła przez kandydata z powiatu szczycieńskiego zakończyła się niepowodzeniem. Najwięcej głosów - 5661 otrzymał Henryk Żuchowski (PiS), ale by zapewnić sobie miejsce w sejmie potrzebował blisko dwa razy tyle. Uzyskane poparcie pozwoliło mu zająć zaledwie dziewiąte miejsce na liście swojej partii, a mandatów do obsadzenia było pięć. Sylwia Jaskulska z 2 669 głosami uzyskała trzeci wynik na liście PSL, Igor Chmieliński (2 077) był siódmy wśród kandydatów KO, a Lucyna Kobylińska (1 618) szósta na liście SLD.

Dodaj komentarz

W sobotnią noc na poddaszu budynku wielorodzinnego przy ul. Ogrodowej wybuchł pożar. Wydobywający się na zewnątrz ogień pierwsi zauważyli strażacy, którzy akurat wracali z innej akcji. Z płonącego obiektu ewakuowano siedem osób, na szczęście żadnej z nich nic się nie stało.

Dodaj komentarz

Na zarośniętym rzęsą stawie w parku w Jedwabnie powstać ma pompa – fontanna, której zadaniem ma być oczyszczenie akwenu. Na ten cel przeznaczono większość, bo aż blisko 30 tys. zł z funduszu sołeckiego stolicy gminy. Nie wszyscy uważają jednak, że to najpilniejsza do wykonania inwestycja.

Dodaj komentarz

Choć od pożaru budynku wielorodzinnego przy ul. Niepodległości minęło już blisko pół roku, jego zgliszcza wciąż szpecą okolicę. - Na dodatek po deszczu w okolicy strasznie śmierdzi spalenizną – skarży się mieszkający po sąsiedzku Witold Czujak, zastanawiając się, dlaczego do tej pory budynek nie został poddany rozbiórce. Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej nie ma dla niego niestety dobrych wiadomości.

Dodaj komentarz

Wygląda na to, że drugi przetarg na dzierżawę lodowiska ogłoszony przez miasto, przyniesie rozstrzygnięcie. Spośród trzech zgłoszonych ofert, dwie opiewały na kwotę niższą niż ta, którą na ten cel zarezerwowano w budżecie.

Dodaj komentarz

W poniedziałek w Urzędzie Miejskim odbyło się wręczenie nagród burmistrza z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Dodaj komentarz

Wiemy już, jakie zadania będą realizowane w przyszłym roku w ramach funduszu sołeckiego w gminie Pasym. W największym z sołectw, Gromie, planowane jest doposażenie dwóch placów zabaw oraz świetlicy wiejskiej, zakup i montaż monitoringu, budowa parkingu przy kościele, a także rozbudowa dróg.

Dodaj komentarz

Do 30 października wykonawcy mają czas na składanie ofert do przetargu na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego na ulicach Warszawskiej i Skłodowskiej-Curie w Szczytnie, w tym budowę ronda. Czy tym razem GDDKiA zaakceptuje najkorzystniejszą ofertę?

Dodaj komentarz

Podatnicy z powiatu szczcycieńskiego przekazali blisko 900 tys. zł na rzecz organizacji pożytku publicznego, korzystając z możliwości odpisu na nie 1% podatku za 2018 rok. To prawie o 100 tys. zł więcej niż w roku poprzednim.

Dodaj komentarz

Siłowni, która powstała w Spychowie, mieszkańcy innych miejscowości mogą tylko pozazdościć. Bogactwo sprzętów do ćwiczeń przyciąga wiele osób dbających o swoją kondycję.

Dodaj komentarz

Z Okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych Gminny Ośrodek Kultury w Wielbarku zorganizował spotkanie seniorów z terenu gminy.

Dodaj komentarz

Tak, jak w poprzednich latach, także tego roku, Gminny Ośrodek Kultury w Wielbarku wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną w Wielbarku zorganizowali wyjazd dzieci na „Święto Pieczonego Ziemniaka”. Tradycyjnie impreza odbyła się przy świetlicy wiejskiej w Przeździęku Wielkim.

Dodaj komentarz

„Fatum” to trzecia powieść Jerzego Woźniaka, której akcja rozgrywa się przed II wojną światową m.in. w Szczytnie i okolicach. Spotkanie autorskie z pisarzem odbędzie się dziś w Muzeum Mazurskim o godzinie 17.00.

Dodaj komentarz

Radni gminy Dźwierzuty zrezygnowali z realizacji dużych inwestycji: rozbudowy sieci wodno-kanalizacyjnej, budowy ścieżki edukacyjno-przyrodniczej i budowy nawodnienia stadionu gminnego.

Dodaj komentarz

W miniony piątek uczniowie Szkoły Podstawowej w Świętajnie świętowali Dzień Edukacji Narodowej połączony z pasowaniem pierwszaków na uczniów.

Dodaj komentarz

Statystyki nie kłamią. Najmłodsi kierowcy w wieku od 18. do 24. roku życia w największym stopniu doprowadzają do tragedii na drogach. Jest to zauważalne także w powiecie szczycieńskim. Aby powstrzymać tę niepokojąca tendencję, Komenda Powiatowa Policji w Szczytnie zorganizowała konferencję poświęconą bezpieczeństwu w ruchu drogowym, adresowaną głównie do młodzieży.

Dodaj komentarz

Rozmowa z prezesem Okręgu Warmińsko – Mazurskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego Januszem Kozińskim

Dodaj komentarz